1.5. Аналіз вимог роботодавців у розрізі груп спеціальностей

Закінчення табл. 1.15

Найменш вимогливими щодо досвіду роботи є роботодавці з освітньої програми «Банківська справа». Пропозиції для фахівців за цією освітньою програмою без досвіду роботи містять 46,5 % оголошень.

Згідно з отриманими даними найбільш вимогливими до досвіду роботи є роботодавці для фахівців з освітньою програмою «Облік і аудит». Тільки 12,5 % оголошень пропонують роботу для цих фахівців без досвіду роботи за фахом, тоді як 52,9 % оголошень пропонують роботу для кандидатів, що мають досвід роботи три та більше років.

Високі вимоги до досвіду роботи мають оголошення щодо освітніх програм галузі «Інформаційні технології» – 51,5 % оголошень, освітня програма «Технології електронних мультимедійних видань і комп’ютерні технології й системи видавничо-поліграфічних видань» – 49,1 % оголошень, освітні програми «Менеджмент» – 44,3 %, спеціальність «Міжнародні економічні відносини» – 43,3 %.

У цілому, стосовно вимог роботодавців до стажу роботи, університет має організувати роботу таким чином, щоб випускники отримали сертифікат про практичну роботу за спеціальністю. Це може бути організовано у межах всіх видів практики за домовленістю з відповідними організаціями.

Крім рівня освіти та досвіду роботи в оголошеннях, як правило, формулюються в узагальненому вигляді вимоги до сформованості комп’ютерних та мовних компетентностей. Що стосується комп’ютерних компетентностей, то вони охоплюють дуже широкий спектр знань, умінь, навичок. Від здатності набору тексту та його роздруківки, користування стандартними пакетами програм до розроблення та управління великими базами даних, написання додатків у конкретному програмному середовищі. Тому під час оброблення оголошень стосовно вакансій із галузі знань «Інформаційні технології» та освітньої програми «Технології електронних мультимедійних видань і комп’ютерні технології й системи видавничо-поліграфічних видань» не оцінювався відсоток затребуваності комп’ютерних компетентностей, оскільки вони стовідсоткові за контекстом. Що стосується інших спеціальностей та освітніх програм, то враховувалися всі оголошення, де висувалися будь-які вимоги стосовно комп’ютерних компетентностей.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>