1.5. Аналіз вимог роботодавців у розрізі груп спеціальностей

Закінчення табл. 1.14

Дані таблиці свідчать, що найбільш вимогливими до наявності будь-якої вищої освіти у кандидата є роботодавці з таких спеціальностей та освітніх програм: «Міжнародні економічні відносини» – 58 %; «Управління персоналом» – 56,5 %; «Логістика» – 55,8 % та «Туризм» – 55 %.

Найменш вимогливими до наявності вищої освіти є роботодавці з таких освітніх програм: «Технології електронних мультимедійних видань і комп’ютерні технології й системи видавничо-поліграфічних видань» – 15 % та освітні програми з галузі знань «Інформаційні технології» – 28,2 %. На думку автора, це свідчить не про слабку вимогливість до компетентності кандидата, а про відносну легкість перевірки цієї професійної компетентності в процесі прийому на роботу. Крім того, в оголошеннях де вимагається спеціальна вища освіта в лідерах саме ці освітні програми.

Так, згідно з табл. 1.14 спеціальна вища освіта вимагається для освітньої програми «Технології електронних мультимедійних видань і комп’ютерні технології й системи видавничо-поліграфічних видань» – 42,9 % оголошень, а також для освітньої програми з галузі знань «Інформаційні технології» – 45,8 % оголошень. Лідери з вимогливості до наявності спеціальної вищої освіти у кандидата згідно з табл. 1.14 – освітня програма «Правове регулювання економіки» з 65,2 % оголошень та освітня програма «Фінансовий менеджмент» з 64,2 % оголошень.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>