1.5. Аналіз вимог роботодавців у розрізі груп спеціальностей

Для оцінювання реального обсягу ринку праці менеджменту ЗВО необхідно вивчити не тільки затребуваність фахівців за тією чи іншою спеціальністю, а й з’ясувати необхідний рівень освіти з точки зору роботодавців та вимоги щодо стажу роботи за спеціальністю.

Аналіз оголошень за 2017 – 2018 роки дозволив узагальнити дані щодо вимог роботодавців до кандидатів на отримання робочого місця в розрізі наявності у них вищої освіти загалом, та спеціальної вищої освіти зокрема (табл. 1.14). З тексту оголошень, як правило зрозуміло чи вимагається від кандидата наявність вищої освіти чи ні, особливо це впевнено можна стверджувати, якщо уточнюється необхідність спеціальної освіти. Іноді вимога наявності у кандидата вищої освіти витікає з контексту оголошень. Необхідно уточнити, що в таблицях, що аналізуються, у графі «Галузі знань, групи спеціальностей, освітні програми» не завжди подані коректні назви спеціальностей, освітніх програм, оскільки автори оголошень далеко не завжди володіють чинним переліком спеціальностей та освітніх програм. Під час аналізу оголошень, де головним чином подається перелік посад, а не спеціальність або освітня програма, були виділені групи спеціальностей, що наведені, в тому числі в табл. 1.14.

Таблиця 1.14 Вимоги роботодавців до кандидатів у розрізі освітнього рівня у відсотках до загальної кількості оголошень

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>