1.4. Аналіз ринку праці та оцінювання популярності спеціальностей та освітніх програм

Закінчення табл. 1.13

 Проведемо окремо аналіз абітурієнтів ХНЕУ ім. С. Кузнеця згідно з даними колонок 1 – 6 цієї таблиці, а після цього в цілому по Україні згідно з колонками 1 – 9.

Відсотки в колонці 4 показують реальну долю вакансій за даною спеціальністю, освітньою програмою в загальній кількості вакансій (164 883 вакансій у середньому за 2017 – 2018 роки).

Відсотки в колонці 6 показують долю від загальної кількості заяв (7 272 заяви в середньому за 2017 – 2019 роки), що подали до університету абітурієнти на ту або іншу спеціальність або освітню програму.

У колонці 6 надано відносна величина «оцінка», що отримана від відношення значень колонки 6 до значень колонки 4. Вона показує, наскільки частка заяв абітурієнтів за даною спеціальністю, освітньою програмою відповідає частці вакансій. Будемо вважати, що:

· популярність спеціальності, освітньої програми в цілому відповідає запитам працедавців (роботодавців), якщо «оцінка» має значення в інтервалі {0,70 – 1,30};

· спеціальність, освітня програма є переоціненою абітурієнтами та їхніми батьками, якщо «оцінка» дорівнює або більша за 1,31;

· спеціальність, освітня програма є недооціненою абітурієнтами та їхніми батьками, якщо «оцінка» дорівнює або менша за 0,71.

Отже, згідно з даними колонки 7 (табл. 1.13) та визначених вище інтервалів, до адекватно оцінених спеціальностей, освітніх програм належать: «Інформаційні технології»; «Економіка підприємства»; «Банківська справа, кредит, фінансовий менеджмент, страхування»; «Технології електронних мультимедійних видань і комп’ютерні технології й системи видавничо-поліграфічних видань»; «Логістика»; «Управління персоналом».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>