1.2. Аналіз кількісних характеристик системи освіти в Україні

Для прогнозування контингенту учнів ЗНЗ, необхідно зробити прогноз кількості осіб, на яку зменшиться контингент ЗНЗ у даному році. Серед причин зменшення контингенту є регулярні: випускники одинадцятих класів та випускники дев’ятих класів, які покинули навчання у школі. Крім того, деяка частина учнів покидає навчання у будь-якому класі з різних причин. Це випадкова величина і для її оцінювання потрібно проводити додаткові дослідження. Будемо брати в якості гіпотези, що ця величина не впливає вирішальним чином на зміну контингенту.

Для оцінювання середньої кількості народжених осіб, які не отримали середню освіту (не закінчили одинадцять класів), візьмемо середню різницю між народженими у 1998 – 2001 роках та тими, хто закінчив одинадцять класів у 2015 – 2018 роках. Статистика цих років вже не враховує випускників 11-их класів шкіл, що функціонують на непідконтрольній Україні території (див. табл. 1.2).

Середня кількість осіб, що не закінчили одинадцять класів, дорівнює 163 тис. осіб. Прогнозну кількість осіб, що закінчать 11 класів у 2019 – 2025 роках отримаємо як різницю між кількістю народжених у 2002 – 2008 роках та 163 тис. осіб. Дані подано в четвертому стовпчику в табл. 1.6.

Таблиця 1.6 Прогноз контингенту ЗНЗ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>