1.2. Аналіз кількісних характеристик системи освіти в Україні

Третій період був характерний тим, що до ЗВО почали масово вступати випускники коледжів та технікумів, для яких правила прийому не передбачали обов’язкове проходження процедури зовнішнього незалежного оцінювання. Саме це в основному і спричинило дуже велику кількість зарахованих до ЗВО відносно цієї кількості випускників старшої школи.

З 2019 року правилами прийому до ЗВО передбачено необхідність отримання сертифікатів ЗНО з української мови і літератури навіть для випускників технікумів, коледжів та училищ. З 2020 року планується запровадити для них обов’язкове складання ЗНО з математики. Крім того, встановлюється для багатьох спеціальностей мінімальна кількість конкурсного бала для вступників (на рівні 130 – 150 балів) та запроваджується система «індикативних цін» для вступу на контрактну форму навчання. Такий підхід через 2 – 3 роки може змінити співвідношення між випускниками старшої школи та зарахованими до ЗВО.

Для розуміння процесів розвитку системи освіти України доцільно порівняти динаміку кількості першокурсників та випускників ЗВО. За даними стовпчиків 12, 13 в табл. 1.2 були побудовані графіки кількості студентів, що вступили до ЗВО (вісь абсцис А), та кількості випускників ЗВО (вісь абсцис В) (рис. 1.15).

 Рис. 1.15. Фактичні та прогнозні дані зарахованих до ЗВО осіб та випущених фахівців

Прогнозні значення зарахованих до ЗВО на 2019 – 2027 роки були взяті з монографії [9, с. 27].

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>