Як бачимо, форма взаємозв’язку між цими показниками пряма. Це значить, що чим більше змінення ВВП стосовно попереднього року, тим більше змінення народжуваності стосовно попереднього року.
Найтісніший взаємозв’язок відносного ланцюгового показника народжених із лаговою змінною відносного ланцюгового показника ВВП, коли лаг дорівнює 1 рік. Отже, на змінення народжуваності в даному році стосовно попереднього року більш за все впливає змінення обсягу ВВП у попередньому році стосовно ВВП у позаминулому році.
Також були обчислені регресійні залежності між цими відносними ланцюговими показниками. Дотримуючись позначень, маємо такі парні регресійні залежності між відносними ланцюговими показниками макроекономічних ознак, що досліджувались:
Як бачимо, коефіцієнти детермінації цих моделей не високі, але критерії Фішера та Стьюдента підтверджують достатній рівень статистичної якості.
Обчислена багатофакторна лінійна модель залежності відносного ланцюгового показника народжених від відносного ланцюгового показника обсягу ВВП та його лагових змінних, має вигляд:
Отже, значущими виявились два чинники впливу на змінення відносного ланцюгового показника народжуваності в Україні, це чинник відносних ланцюгових змінень ВВП у даний рік та лагова змінна відносного ланцюгового показника ВВП з лагом 1 рік, решта чинників виявилась не досить значущими.
Отже, в разі збільшення ланцюгового темпу змінення ВВП на 1 призведе в середньому до зростання ланцюгового темпу народжених на 0,097. Під впливом збільшення ланцюгового темпу ВВП на 1 в поточному періоді, в наступному періоді ланцюговий темп народжених зміниться на 0,219. Це одна з можливих інтерпретацій регресійної моделі для часових рядів.
Для обчислення прогнозних значень відносного ланцюгового показника народжуваності використано таке рівняння кривої зростання:
Залежність є нелінійною. Тенденція зміни значень прогнозу на три роки наперед зростаюча. За критерієм Фішера дана модель статистично якісна, незважаючи на малий коефіцієнт детермінації.