1.1. Аналіз тенденцій змін демографічної ситуації в Україні

У зв’язку з тим, що динаміка процесів більш наглядно проявляється під час дослідження ланцюгових змінень або іншими словами ланцюгових темпів зростання, було визначено тісноту взаємозв’язку між відносними ланцюговими показниками народжених та ВВП. Відносні ланцюгові показники розраховуються як змінення кількості народжених в Україні за роками у відсотках до кожного попереднього року та зміни ВВП за роками у відсотках до кожного попереднього року.

Також було розглянуто взаємозв’язок відносного ланцюгового показника народжених та лагових відносних ланцюгових показників ВВП (рис. 1.8).

Рис. 1.8. Ланцюгові відносні показники народжених в Україні та ВВП (у %)

Парні коефіцієнти кореляції Пірсона такі rу х = 0,6023, rу хl1 = 0,6432; ry xl2 = 0,4404; ry xl3 = 0,3376, де y – відносний ланцюговий показник народжених; x – відносний ланцюговий показник ВВП; хl1 лагова змінна відносного ланцюгового показника ВВП з лагом 1 рік; хl2 лагова змінна відносного ланцюгового показника ВВП з лагом 2 роки; хl3лагова змінна відносного ланцюгового показника ВВП з лагом 3 роки.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>