1.1. Аналіз тенденцій змін демографічної ситуації в Україні

Демографічна ситуація в країні, безумовно, накладає свої обмеження на систему освіти. Чисельність населення, його вікова структура, тенденції зміни цих показників впливають на кількісні показники всієї системи освіти.

На сьогодні згідно з офіційними даними Державної служби статистики України [28] динаміка зміни чисельності населення України на 1.01. кожного року подана в діаграмі (рис. 1.1).

Рис. 1.1. Динаміка чисельності населення України [28]

Діаграма на рис. 1.1 демонструє загальну безумовну тенденцію змін чисельності населення України – зменшення кількості осіб, що проживають у країні.

Головним джерелом оцінювання чисельності населення та інших соціально-демографічних характеристик є Всеукраїнський перепис. В Україні перший і поки що єдиний перепис було проведено у 2001 році. У 2015 році економічною і соціальною радою Організації Об’єднаних націй проголошено рекомендацію про наступний раунд переписів населення та житлового фонду у 2020 році.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>